Borderterrierikerhon erikoisnäyttely voittajat vuosien varrelta

Listalle on kerätty vuodesta 1989 lähtien erikoisnäyttelyvoittajat, paras narttu ja uros kilpailussa sijoittuneet koirat, sekä parhaat kasvattajat ja jälkeläisryhmät.

 

1989 Phil Sharp, GB (Rhozzum)  
UROKSET NARTUT
VSP Krukeby Ganymedes ROP SERT Rabalder Milda Makter
PU2 Farmway Southern Hawk PN2 Krukeby Eleonora
PU3 Urax Ymer PN3 Monkans Tullia
PU4 SERT Mimerik's Bruin-Too PN4 Chubby's Kaunis Veera
PU5 Brackenhills Flagman PN5 Kelgram This's Mist at Ulaani
ROP PE Kletters Valentina  
ROP KAS Kletters JÄK1 Farmway Southern Hawk
2 KP Krukeby  
   
   
1990 Madeleine Aspinwall, GB (Farmway) Tuomarinkartano
UROKSET NARTUT
VSP Mimerik's Bruin-Too ROP Rabalder Milda Makter
PU2 Terras Otto PN2 SERT Maljan Catsa
PU3 Brackenhills Flagman PN3 Yessamins Marie-Celeste
PU4 Krukeby Erasmus PN4 Krukeby Eleonora
PU5 Brackenhills Flasover PN5 Kelgram This's Mist at Ulaani
SERT Krögarn's Ginst  
   
   
1991 Frances Wagstaff, GB (Brehill) STJ Erikoisnäyttely  
UROKSET NARTUT
VSP SERT  Kletters Mac William  ROP  Rabalder Milda Makter
PU2  Pitkämäen Dandy Boy PN2 SERT  Trientalis Jasindra
PU3  Kelgram The Minstrel PN3  Maljan Daam
PU4  Brackenhills Flagman PN4  Maljan Karoliina
PU5  Redrob Master Koffey PN5  Pitkämäen Dippydahlia
ROP KAS  Kletters JÄK1  Brackenhills Flagman
   
     
   
1992 K B Stavely, GB (Dykeside) Febo Show  
UROKSET NARTUT
ROP  Kletters Mac William VSP  Rabalder Milda Makter
PU2  Kletters Mac Kenzie PN2  Maljan Catsa
PU3 SERT  Hansarin Malakias PN3  Terras Tinanappi
PU4  Trientalis Skolman PN4  Pippi-Lotta
PU5  Abiraj Aramis PN5  Maljan Carolina
   
   
1993 Katherine Irwing, GB (Dandyhow) Kuopio  
VSP SERT  Foxforest Light The Sky ROP  Foxforest Devil Herself
PU2  Foxforest Heaven Can Wait PN2  Foxforest Saint Herself
PU3  Rabalder Tuffa Tag PN3 SERT  Foxforest Clear To Fly
PU4  Molles Sulosami PN4  Terras Very Ordinary
PU5  Hansarin Malakias PN5  Molles Samantafox
ROP VET  Bombax Nelson VSP VET  -
VSP PE  Terras Sweating Malen ROP PE  Hansarin Serafiina
ROP KAS  Foxforest  
   
   
1994 Peggy Grayson, GB Tuomarinkartano (Ensimmäinen virallinen Erikoisnäyttely)
UROKSET NARTUT
ROP  Foxforest Light The Sky VSP SERT  Otterbob's Foxtrot
PU2 SERT  Abiraj Aramis PN2  Foxforest Saint Herself
PU3  Bombax Nelson PN3  Chubby's Kaunis Veera
PU4  Foxforest Scotch Himself PN4  Foxforest English Romance
PU5  Foxforest Taste Of Whisky PN5  Rabalder Milda Makter
VSP VET  Bombax Nelson ROP VET  Chubby's Kaunis Veera
ROP KASV  Foxforest JÄK1  Double Scot
2 KP  Molles JÄK2  Brackenhills Flagman
3 KP  Kletters  
   
   
   
   
1995 John Bainbridge, GB (Risdene) Järvenpää, (Pentuluokka peruttu penikkatautiepidemian vuoksi)
UROKSET NARTUT
ROP  Foxforest Light The Sky VSP  Foxforest Red Demon
PU2  Foxforest Devilsson PN2  Foxforest Shedevil
PU3  Glenbucket Scot's Sodger PN3 SERT  Winkis Mitzy
PU4  Maljan Doggyboy PN4  Foxforest Saint Herself
PU5  Foxforest Charshboombang PN5  Florentyne
SERT  Terras One-Way Ticket  
ROP VET  Bombax Nelson VSP VET  Chubby's Kaunis Veera
VSP PE  Olters Horatio ROP PE  Foxforest Flying Finn
ROP KASV  Foxforest JÄK1  Double Sco
   
   
1996 Hanne Laine Jensen, DK Tuomarinkartano  
UROKSET NARTUT
VSP  Foxforest Scotch Himself ROP  Foxforest Flying Finn
PU2 SERT  Foxforest Little Hiawatha PN2 SERT  Foxforest Learning To Fly
PU3  Foxforest Last Mohican PN3  Kletters Flamenco
PU4  Foxforest Crashboombang PN4  Foxforest Look Me Flying
PU5  Brackenhills Flagman PN5  Grindstones Second Actress
ROP VET  Brackenhills Flagman  
JÄK  Ashbrae Archie ROP PE  Terras Dimple
ROP KASV  Foxforest JÄK1  Ashbrae Archie
Paras pää  Foxforest Learning To Fly  
   
   
1997 Sam Mitchell, GB (Kelgram) Lahti  
UROKSET NARTUT
ROP  Foxforest Fool For Life VSP  Foxforest Look Me Flying
PU2  Abiraj Aramis PN2  Mountain Maiden of Terras
PU3  Foxforest Crashboombang PN3 SERT  Kletters Blue Lilian
PU4  Terras One-Way Ticket PN4  Terras Sinitimantti
PN5  Rawhide Brandy Mist  
VSP PE  Terras Express ROP PE  Grindstones Tail Grab
ROP KASV  Terras  
   
   
1998 Horst Kliebenstein, D Tuomarinkartano  
VSP  Foxforest Fool For Life ROP  Foxforest Look Me Flying
PU2  Foxforest Daydreamer PN2 SERT  Irade's Aina-Ilona
PU3  Foxforest Crashboombang PN3  Stator Aida
PU4  Glenbucket Scot's Sodger PN4  Grindstones Second Actress
PU5 SERT  Conundrum Carpe Diem PN5  Irade's Åsa Åström
ROP VET  Maljan Doggiboy  
VSP PE  Plushcourt Viscount ROP PE  Foxforest Going Places
ROP KASV  Foxforest  
   
   
1999 Ted Hutchinson, GB Tuomarinkartano  
ROP & VET  Abiraj Aramis VSP & VET  Foxforest Saint Herself
PU2  Foxforest Robber Baron PN2  Plushcourt Pleasure
PU3  Foxforest Fool For Life PN3  Foxforest Going Places
PU4  Foxforest Daydreamer PN4 SERT  Accapirin Por Finesse
PU5  Heathberry's Pole Position PN5  Foxforest Moving Missile
VSP PE  Terras Fifty-Fifty ROP PE  Terras Vanity Fair
ROP KASV  Foxforest  
Paras pää  Foxforest Fool For Life  
   
   
2000 Bengt Nilsson, S Tuomarinkartano  
ROP  Heathberry's Truth or Dare VSP  Foxforest Ugly Duckling
PU2 SERT  Foxforest Easy Going PN2  Foxforest Going Places
PU3  Foxforest Big Bad Wolf PN3  Foxforest Go For It
PU4  Foxforest Prince Charming PN4  Kletters Blue Lilian
PU5  Foxforest No Speed Limits PN5 SERT  Foxforest Matchmaker
VSP VET  Terras One-Way Ticket ROP VET  Kletters Blue Lilian
VSP PE  Foxforest Hole In One ROP PE  Foxforest No Mercy
ROP KASV  Foxforest JÄK1 KP  Conundrum Carpe Diem
2 KP  Irade's JÄK2 KP  Glenbucket Scot's Sodger
3 KP  Terras  
4 KP  Grindstones  
5 KP  Molles  
Paras pää  Heathberry's Truth or Dare  
   
   
2001 Kathy Wilkinson, GB (Otterkin) Tuomarinkartano  
VSP  Borderhouse Quincy ROP  Foxforest No Mercy
PU2 SERT  Foxforest No Speed Limits PN2  Foxforest Touchdown
PU3  Foxforest Big Bad Wolf PN3 SERT  Kletters Gloria
PU4  Heathberry's Matter Of Time PN4  Foxforest Over The Moon
PU5  Rabalder Nyfiken i en Strut PN5  Stator Aida
VSP VET  Foxforest Devilsson ROP VET  Stator Aida
VSP PE  Irade's Lepo-Lasse ROP PE  Grindstones Europolitan
ROP KASV  Foxforest  
2 KP  Grindstones  
3 KP  Flagstones  
Paras pää  Foxforest Crear Round  
   
   
2002 Carl Gunnar Stafberg, S (Bombax) Tuomarinkartano
ROP  Punaruskan Double Trouble VSP SERT  Heathberry's Booker Prize
PU2  Heathberry's Matter Of Time PN2  Irade's Harvi-Nainen
PU3  Grindstones Home-Brew PN3  Foxforest Ugly Duckling
PU4 SERT  Orenberg Finger Print PN4  Irade's Kara-Melli
PU5  Heathberry's Bestseller PN5  Gameway Ysobel
VSP VET  Kletters MacWilliam ROP VET  Stator Aida
ROP PE  Foxforest One Of The Road VSP PE  Foxforest Overdone
ROP KASV  Flagstones  
2 KP  Heathberry's  
3 KP  Grindstones  
4 KP  Terras  
Paras pää  Foxforest Big Bad Wolf  
   
   
2003 Jayne Gillam, UK (Orenberg) Tuomarinkartano  
VSP  Punaruskan Double Trouble ROP SERT-1  Heathberry's New Realase
SERT-1  Grindstones MacLaren SERT-2  Grindstones Europolitan
SERT-2  Heathberry's Firefighter SERT-3  Foxforest One And Only
SERT-3  Flagstones Best in Show VASE  Grindstones Vanilla Sky
VASE  Rabalder Nyfiken i en Strut  
ROP PE  Dundarroch First Born VSP PE  Papajan Cash Flow
ROP KASV  Grindstones JÄK 1 KP  Borderhouse Quincy
2 KP  Flagstones JÄK 2 KP  Grindstones Home-Brew
Paras pää  Punaruskan Double Trouble  
   
   
2004 Erica Bons De Wever (Roughdune's) Hollanti, Pennut: Kirsti Smith
VSP SERT-1  Heathberry's Better By Far ROP  Hethberry's New Realase
PU2 SERT-2  Demimoon Starsandstripes PN2 SERT-1  Irade's Päivän-Säde
PU3  Grindstones MacLaren PN3 SERT-2  Heathberry's Open Sesame
PU4 VASERT  Heathberry's Captain Hook PN4 VASERT  Grindstones Skattkammare
VSP VET  Grindstones Wrestling Mark ROP VET  Stator Aida
ROP KASV  Punaruskan  
VSP PE  Flagstones Hit The Target ROP PE  Heathberry's Next Move
Paras pää Demimoon Stars And Stripes  
   
   
2005 Elaine (urokset ja pennut) ja Arthur Cuthbertson (nartut), UK (Ashbrae)
ROP  Dundarroch First Born VSP SERT  Junipermoor's Diamond
PU2  Heathberry's Better By Far PN2 SERT  Irade's Puu-teri
PU3  Grindstones Home-Brew PN3 SERT  Tirtär Enchantress
PU4 SERT  Terras Trump Card PN4 VASERT  Cindyhill A-King-Heart
SERT  Hjelme Believe It Or Not  
VASE  Demimoon Stars And Stripes  
ROP KASV  Kennel Tirtär  
ROP PE  Grindstones Wave Surge VSP PE  Grindstones Shock Wave
Paras pää  CindyhillA-King Heart  
   
   
2006 Mrs. Madelene Aspinwall (Farmway) (nartut ja ROP) ja Mr. Steve Dean(urokset), UK (Tyrian)
VSP SERT  Heathberry's Bite The Bullet ROP  Heathberry's New Release
PU-2 SERT  Hux Flux Gilbert Granat PN-2 SERT  Terras Queen of Hearts
PU-3 SERT  Heathberry's Moving Target PN-BB 3  Foxforest Go For It
PU-4  Terras Trump Card PN-4 SERT  Tirtär Faithful
SERT  Hjelme Believe It Or Not  
VASE  Demimoon Stars And Stripes  
ROP KASV  Kennel Tirtär  
ROP PE  Grindstones Wave Surge VSP PE  Grindstones Shock Wave
Paras pää  CindyhillA-King Heart  
   
   
2007 Mr Kevin Brown, Tanska (urokset) ja Mrs. Siv Jernhake, Ruotsi (nartut), Tuomarinkartano 27.5.2007
VSP & ROP-VET  Foxforest Prince Charming ROP  Heathberry's Smart Move
PU-2  Foxforest No Speed Limits PN-2  Matchmeadow's Cheer Leader
PU-3  Dundarroch Mr Finland PN-3&VSP-VET  Foxforest Go For It
PU-4  Reprint's Bluediamond PN-4  Flagstones Here Comes Joy
VSP-PE  Tullymurrayn Leighton ROP-PE  Heathberry's Code Red
ROP KASV  Heathberry's Paras pää  Terras Hocus-Pocus
KP2  Dundarroch  
KP3  Flagstones  
KP4  Grindstones  
   
   
2008 Mrs Sally Leslie & Mr John Bainbridge, Kennel Risdene, UK, Tuomarinkartano 12.7.2008
VSP  Dundarroch Frostbite ROP  Heathberry's Smart Move
PU-2  Heathberry's Bite The Bullet PN-2  Demimoon Daring Star
PU-3 SERT  Bombax Coque Rouge PN-3 SERT  Heathberry's Fancy Footwork
PU-4 SERT  Fehmarn Huckleberry Fin PN-4 SERT  Kareso True Fantasy
VASE  Heathberry's Break The Spell SERT  Klettermusens Xiara
Paras Pää  Dundarroch Frostbite VASE  Tigerlike Hot Chick
VSP-PE  Matchmeadow's Seaman ROP-PE  Dundarroch Stare If U Dare
ROP-KASV  Heathberry's  
KP2  Dundarroch  
KP3  Grindstones  
 KP4  Fehmarn