BORDERTERRIERIKERHON ERIKOISNÄYTTELY 27.8.2016 HELSINKI, TUOMARINKARTANON VINTTIKOIRAKESKUS    
FINNISH BORDER TERRIER CLUB'S SPECIALITY SHOW         
           
ROP PENTU - BOB PUPPY  Heathberry's Chasing Rainbows        
VSP PENTU - BOS PUPPY Breaking News Passionforprecision        
           
ROP - BOB  Tigerlike Soulmate        
VSP - BOS  Breaking News Yukon Gold Rush        
           
ROP VETERAANI - BOB VETERAN  Tigerlike One Of Us        
VSP VETERAANI - BOS VETERAN  Demimoon Daring Star        
           
PARAS PÄÄ - BEST OTTER HEAD  Matchmeadow's Ace        
           
PARAS JÄLKELÄISLUOKKA  Tirtär Zip        
           
PARAS KASVATTAJARYHMÄ  Kennel Tigerlike         
           
TUOMARIT - JUDGES  TRICIA CLARK & RONNIE IRVING        
           
           
UROS PENNUT 5-7 KK - DOG PUPPIES 5-7 M        
           
1 KP VSP-PENTU/BOS PUPPY  Breaking News Passionforprecision om. Luovi Jari, Luovi Fiona, Luovi Minna Vantaa  
2 KP/HP Beaconpike Thunder om. Marttina Marian Helsinki  
3 KP/HP Noway's The Big Steal om. Pehkonen Tytti, Salvisto Tuomas Vantaa  
4 KP/HP Rabalder Av Silver om. Avotie Päivi, Jalkanen Johanna Kausala  
  Breaking News Intouch With My Time om. Häkkilä Henriikka Helsinki  
  Breaking News Timekeeper om. Karttunen Tarja Lappeenranta  
  Matchmeadow's Golden Memory om. Pirinen Mikko Äänekoski  
  Matchmeadow's Memory Of Grandpa om. Männistö Sari Ahlainen  
  Tigerlike Keep Calm om. Heikkinen Jatta Lappeenranta  
POISSA ABSENT Dog Agnes Final Frontier om. Luoto Anu Lohja  
POISSA ABSENT Noway's Win The Right Games om. Saikkonen Soili Lahti  
           
UROS PENNUT 7-9 KK - DOG PUPPIES 7-9 M        
           
1 KP /HP Dog Agnes Da Vinci Code om. Adolfsson Katri Naantali  
2 KP/HP Fieryfeet's Yellow Label om. Haaparinne-Niemelä Maria Kaarina Espoo  
3 KP/HP Noway's The Great One om. Lehtola Mirja Lahti  
4 KP/HP Noway's Finnish Flash om. Lahtinen Emma, Haapanen Noora Joutsa  
           
NARTTU PENNUT 5-7 KK - BITCH PUPPIES 5-7 M        
           
1 KP/HP Noway's Bumbumbum om. Haapanen Noora Heinola  
2 KP/HP Matchmeadow's Share A Memory om. Mäenpää Heidi Kiukainen  
3 KP/HP Breaking News Angel Watch om. Marttina Marian, Jansson Annika Helsinki  
4 KP/HP Ommik's Musetta om. Karvonen Lea, Mustonen Kati, Mustonen Anna Helsinki  
  Merian Marvellous Pepperbox om. Eskelinen Annika, Söderberg Kirsi, Eskelinen Lotta Nurmijärvi  
  Tigerlike Never Give Up om. Kallio Laura, Juusola Anne Kotka  
  Zonsierraz Himmelska Hulda om. Mäntyniemi Salla Helsinki  
           
NARTTU PENNUT 7-9 KK - BITCH PUPPIES 7-9 M         
           
1 KP/HP ROP-PENTU BOB PUPPY Heathberry's Chasing Rainbows om. Tuomi Hanna, Eriksson Mia, Tuomi Hanna Sipoo  
2 KP/HP Evalyn om. Svevar Marita Sundom  
3 KP/HP Noway's Drop The Mitts om. Näppä Katri, Haapanen Noora Helsinki  
4 KP/HP Dog Agnes Diana Dear And Near om. Pöyhönen Sari Vantaa  
  Electra om. Kivioja Anu Vantaa  
           
           
UROKSET - DOGS  JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS         
           
ERI 1 SA PU4/BD4 VASE/RES CC Ke-Den's Big Bang om. Olkkonen Annaleena Helsinki  
ERI 2 SA Ommik's Horatio om. Virkkunen Satu Jämsä  
ERI 3 Badamtam's Lots Of Excuses om. Laitiomäki Satu Laitila  
ERI 3 Jura om. Lahti Kimmo Kotka  
ERI Ke-Den's Battlestar om. Teutari Ullamaija Helsinki  
ERI Ommik's Hamlet om. Kangasniemi Saaraleena Hämeenlinna  
EH Sangron Grand Slam om. Kolppo Maija Espoo  
POISSA ABSENT Junipermoor's Valinor om. Korhonen Pauliina Masala  
           
UROKSET - DOGS NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS         
           
ERI 1  Badamtam's I Feel Good om. Lönnroth Eila Helsinki  
ERI 2  Roziedor In Seventh Heaven om. Pursiainen Anna Tampere  
ERI 3 Heathberry's Count Me In om. Väkevä Antti Helsinki  
POISSA ABSENT Badamtam's I Like To Move It om. Pulkkinen Stina Vantaa  
           
UROKSET - DOGS AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS         
           
ERI 1 SA PU1/BD1 SERT/CC VSP-BOS Breaking News Yukon Gold Rush om. Alén Ulf Helsinki  
ERI 2 SA Heathberry's Flying Start om. Paasonen Kirsi Mikkeli  
ERI 3 Junipermoor's Ritika Kunzite om. Markkola Miia Ja Antti Lahti  
ERI 4  Matchmeadow's Gunpowder om. Koskinen Satu Tampere  
ERI Heathberry's Head Start om. Vihersaari Ida-Sofia Helsinki  
ERI Junipermoor's Red Emperor Opal om. Kiiveri Emmi Porvoo  
ERI Mel Arctic Highway Hunter om. Laitinen Pirjo Varkaus  
ERI Site Hut's Back Up om. Pöyhönen Sari Vantaa  
ERI Site Hut's Blast From The Past om. Vörlin Raija Espoo  
EH Millitallin Zing om. Puro Riitta Suinula  
EH Roziedor Heaven's On Fire om. Mäkinen Tiina Vaskivesi  
           
UROKSET - DOGS KÄYTTÖLUOKKA - WORKING CLASS         
           
ERI 1 SA Tirtär Walther om. Mäntyniemi Salla Helsinki  
           
UROKSET - DOGS VALIOT - CHAMPION CLASS         
           
ERI 1 SA PU2/BD2 Punaruskan Watti om. Kangasniemi Saaraleena Hämeenlinna  
ERI 2 SA PU3/BD3 Heathberry's Here Goes Nothing om. Yletyinen Salla-Maaria Joensuu  
ERI 3 SA Gainsay Jang om. Avotie Päivi Kausala  
ERI 4 SA Site Hut's Mr Bucket om. Matilainen Tiia Kellokoski  
ERI Bohunt Serial Thriller om. Mustonen Kati, Mustonen Anna, Mustonen Kimmo Harmoinen  
ERI Fehmarn Roddys Hope om. Kaikkonen Sari Helsinki  
ERI Grindstones Anniversary Jubilee om. Makkonen Maija Muurame  
ERI Heathberry's From Outer Space om. Leimunen Sanna Järvenpää  
ERI Irade's Fin-Anssi om. Palomäki Outi Tampere  
ERI Junipermoor's Rajaratna Ruby om. Söderberg Kirsi Kerava  
ERI Matchmeadow's Perky Pal om. Källi Carita Helsinki  
ERI Meadowlake For Whom The Belle Tolls om. Kivimäki-Majanen Marjatta Espoo  
ERI Millitallin Wauhtiwiljo om. Himberg Nina Helsinki  
ERI Popeda's Good Boy om. Ekman Eino Hyvinkää  
ERI Roziedor Iron Sky om. Oinas Marjo Tampere  
ERI Roziedor Shot With Gold om. Sihvonen Nina Vuorentausta  
ERI Saxena Like A Boss om. Mäkinen Anna Vuorentausta  
EH Fehmarn Celtic Hope om. Kaikkonen Sari Helsinki  
EH Site Hut's Special Thanks To Et om. Pöyhönen Sari Vantaa  
POISSA ABSENT Heathberry's Never Say Never om. Hilden Heli Sipoo  
           
UROKSET - DOGS VETERAANIT - VETERANS         
           
ERI 1 ROP VETERAANI - BOB VETERAN  Tigerlike One Of Us om. Heinänen Soile Siltakylä  
ERI 2 Dundarroch Mr Finland om. Viitasaari Kirsi Vantaa  
ERI 3 Flagstones Show Must Go On om. Luoto Anu Lohja  
ERI 4 Heathberry's Codebreaker om. Kokkonen Sanna Klaukkala  
ERI Grindstones Glenmore om. Leimunen Sanna Järvenpää  
ERI Karimäen Jackpot om. Mäkinen Anna Vuorentausta  
ERI Tigerlike Super Trouper om. Luoto Anu Lohja  
EH Heathberry's Break The Spell om. Marttina Marian Helsinki  
EH Irade's Super-Hessu om. Mansikkasalo-Leinonen Kirsi Inkeri Vantaa  
EH Junipermoor's Irish Dreamboy om. Söderberg Kirsi, Wikman-Karstunen Marielle Kerava  
EH PARAS PÄÄ - BEST OTTER HEAD Matchmeadow's Ace om. Hyytiä Tuulikki, Salmi Liisa Rauma  
EH Matchmeadow's Christmas Star om. Hyytiä Tuulikki, Virta Hannele Rauma  
EH Terras I Will Remember om. Väkevä Antti Helsinki  
           
           
NARTUT - BITCHES  JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS         
           
ERI 1 SA VASE/ RES CC PN4/BB4 Ke-Den's Ba-Dam om. Toivola Tiina Helsinki  
ERI 2 Irade's Jabadaba-Do om. Hautakangas Jatta Espoo  
ERI 3 Ke-Den's Biscuit Nose om. Albrecht Katri Helsinki  
ERI 4 Saddlebag Iv Sarabi om. Andersson Maria Gottby  
ERI Badamtam's Love With Excuses om. Sjöholm Pauliina Siuntio  
ERI Tigerlike Queen Of The Night om. Kallio Laura, Mauno Minna, Honkanen Kyösti Kotka  
EH Irade's Kome-Dienne om. Hautakangas Jatta Espoo  
EH Tigerlike Drama Queen om. Kallio Laura,  Laine Anne Kotka  
EH Bordysk's America Arctic Fox om. Meinilä Arja Helena Kemi  
EH Hiidenkiharan How Minny om. Hämäläinen Helena Nummela  
EH Karimäen Alli om. Tuomela Tiina Akaa  
EH Millitallin Åskblå om. Penttilä Harriet Kangasala  
POISSA ABSENT Popeda's Heaven om. Mankolanaho Eija, Lappalainen Maarit Lieto  
           
NARTUT - BITCHES NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS         
           
ERI 1 SA Heathberry's Count To Ten om. Tuomi Hanna, Juven Pia, Pietiläinen Hanna Sipoo  
ERI 2 SA En'båårdiz Oh Do You Do Voodoo om. Luoma Maija Helsinki  
ERI 3 Ommik's Cleopatra om. Mustonen Kati, Mustonen Anna Harmoinen  
ERI 4 Tirtär Bullseye om. Virta Hannele Vantaa  
ERI Heathberry's Everything Counts om. Kallio Anu Järvenpää  
ERI Tigerlike Far From Easy om. Hanski Salla Hamina  
ERI Zonsierraz Glänsande Therese om. Luolavuo Tarja, Heikkinen Tuomo Helsinki  
EH Breaking News Brilliant Sparkler om. Marttina Marian Helsinki  
EH Breaking News Christmas Pudding om. Niskanen-Ellis Seija, Marttina Marian Helsinki  
EH Breaking News Kiss Under Mistletoe om. Marttina Marian, Äystö Lauri Helsinki  
EH Grindstones Xth In The Row om. Tahko Eine, Töyrylä Jukka Veikkola  
EH Heathberry's Firestarter om. Jokela Johanna Helsinki  
EH Matchmeadow's Crecent om. Järvi-Anttila Kirsi Kotalato  
EH Tigerlike Easy Peasy om. Kallio Laura, Sipari Katja Kotka  
           
NARTUT - BITCHES AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS         
           
ERI 1 SA  PN3/BB3 SERT/CC FI MVA/CH Saddlebag Ii Charme Asserdal om. Andersson Maria Gottby  
ERI 2 SA Tirtär Amazon om. Virta Hannele Vantaa  
ERI 3 Tigerlike Beautiful Chaos om. Juusola Anne Klaukkala  
ERI 4 Junipermoor's Tasmanian Devil om. Söderberg Kirsi Kerava  
ERI Heathberry's First In Line om. Eriksson Maria Porvoo  
ERI Heathberry's Next To Nothing om. Lindfors Jaana Espoo  
EH Huhmarkankaan Somebody To Love om. Eskelinen Annika Nurmijärvi  
EH Junipermoor's Ruspoli Sapphire om. Lehtonen Matti, Lehtonen Anne Tavastila  
EH Junipermoor's Supermarine Solent om. Orakoski Marja Vihti  
EH Junipermoor's Thorny Devil om. Söderberg Kirsi, Suni-Räsänen Erja Kerava  
EH Ke-Den's Altaria om. Eskelinen Annika Nurmijärvi  
EH Lumumba Fleret Moravia om. Sjöholm Pauliina Siuntio  
EH Popeda's Emma om. Mankolanaho Eija, Raunio Sini Lieto  
EH  Ommik's Desdemona om. Mustonen Kati, Mustonen Anna, Mustonen Kimmo Harmoinen  
           
NARTUT - BITCHES KÄYTTÖLUOKKA - WORKING CLASS         
           
ERI 1  Grindstones Lady Of The Site Hut om. Pöyhönen Sari Vantaa  
EH 2 Grindstones Noksu Nobile om. Pöyhönen Sari Vantaa  
           
NARTUT - BITCHES VALIOLUOKKA - WORKING CLASS         
           
ERI 1 SA PN1 /BB1 ROP/BOB Tigerlike Soulmate om. Kallio Laura Kotka  
ERI 2 SA PN2/BB2 Irade's Billa-Bong om. Koskinen Annika Jorvas  
ERI 3 SA Tigerlike Taste Of Chaos om. Karttunen Kaisa Lappeenranta  
ERI 4 SA Dog Agnes Pandora Magic Secret om. Suominen Auli Turku  
ERI Baillieswells Lochindaal om. Hirn Patricia Malmgård  
ERI Bohunt Aussie Maid For Ommiks om. Mustonen Kati, Mustonen Anna, Mustonen Kimmo Harmoinen  
ERI Breaking News Glittering Goldie om. Marttina Marian Helsinki  
ERI Grindstones Billy Jean om. Mäkelä Pirjo Helsinki  
ERI Saxena Let Me See om. Mäkinen Anna, Kontro Elina Vuorentausta  
ERI Site Hut's Rose om. Pöyhönen Sari, Von Luders Anton Vantaa  
EH Foo Fighter's Where Are We Running  om. Noora Haapanen Heinola   
EH Hiddenhill's Aurora om. Hämäläinen Elisa Pyhtää  
EH Ommik's Athene om. Halenius Noora Helsinki  
EH Ommik's Lady Macbeth om. Mustonen Kati, Mustonen Anna Harmoinen  
POISSA ABSENT Badamtam's Xcuse Me Sir om. Sjöholm Pauliina Siuntio  
  Foo Fighters Where Are We Running        
           
NARTUT - BITCHES VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS         
           
ERI 1 SA VSP-VET /BOS-VET Demimoon Daring Star om. Kivimäki-Majanen Marjatta Espoo  
ERI 2 SA Matchmeadow's Drive Volley om. Hyytiä Tuulikki, Boman Minna-Mari Rauma  
ERI 3 Grindstones Globeflower om. Åbonde Maria Sund  
ERI 4 Flagstones Fly-By-Fire om. Lindroos Kirsi Helsinki  
ERI Molles Tamewave om. Haavisto Hilkka, Haavisto Timo Helsinki  
EH Bombax Justitia om. Salo Marjaana Lahti  
EH Flagstones Happy For You om. Vierikko Mimoza Julkujärvi  
EH Grindstones Globetrotter om. Salo Tuula Tammisaari  
EH Junipermoor's Diamond om. Kivioja Anu Vantaa  
EH Klettermusens Xiara om. Haavisto Hilkka Helsinki  
EH Matchmeadow's Cheer Leader om. Hyytiä Tuulikki Rauma  
EH Ommik's Turandot om. Mustonen Kati, Mustonen Anna, Mustonen Kimmo Harmoinen  
POISSA ABSENT Flagstones Fly-By-Night om. Kaulio Nelli Espoo  
POISSA ABSENT Flagstones Mix And Match om. Lindroos Kirsi Helsinki  
           
JÄLKELÄISLUOKKA - PROGENY CLASS           
           
JÄLK 1 KP  Tirtär Zip om. Albrecht Katri Helsinki  
EI ESITETTY Tigerlike Super Trouper om. Luoto Anu Lohja  
           
           
KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS         
           
KASV 1 KP ROP-KASV Tigerlike om. Kallio Laura Kotka  
KASV 2 Heathberry's om. Tuomi Hanna Sipoo  
KASV 3 Grindstones om. Tahko Eine Veikkola  
KASV 4 Junipermoor's om. Söderberg Kirsi Kerava  
  Badamtam's om. Sjöholm Pauliina Siuntio  
  Ke-Den's om. Albrecht Katri Helsinki  
  Matchmeadow's om. Hyytiä Tuulikki Rauma  
  Ommik's om. Mustonen Kimmo Helsinki  
  Roziedor om. Sihvonen Nina Vuorentausta  
  Site Hut's om. Pöyhönen Sari Vantaa  
           

Tulokset löytyvät myös KoiraNetistä http://jalostus.kennelliitto.fi/frmNayttely.aspx?Id=10262&R=10