Borderterrierikerhon Erikoisnäyttely 5.6.2010 

Tuomarinkartano Helsinki
Club Speciality Show in Helsinki

Linkki valokuviin - Link to photos

PU/BD-1 ROP/BOB

Heathberry's Never Say Never

PU/BD-2

Heathberry's Triforce

PU/BD-3

Matchmeadow's Topspin Lob

PU/BD-4

Dundarroch Mr Finland

PN/BB-1 VSP/BOS

Heathberry's Fancy Footwork 

PN/BB-2

Baywillow Blue Bouquet For Badgerbe

PN/BB-3

Gishagens Olly

PN/BB-4

Heathberry's Code Red

 

 

PU/BD-VET-1 ROP/BOB-VET

Foxforest Prince Charming

PN/BB-VET-1 VSP/BOS-VET

Foxforest Snowleopard

 

 

ROP/BOS-PENTU/PUPPY

Matchmeadow's Blue Night

VSP/BOS-PENTU/PUPPY

Grindstones Billy Jean

 

 

ROP/BOB-Kasvattaja/Breeder

Kennel Heathberry's

PARAS PÄÄ / BEST OTTER HEAD

Matchmeadow's Topspin Lob



Pentuluokka - Puppy class

PENNUT - PUPPIES 5-7 KK/5-7 MONTHS

 

 

1 KP

Badgerbeck Fenzai

Hakala Agnessa, Paattinen

 

 

 

PENNUT - PUPPIES 7-9 KK/7-9 MONTHS

 

 

1KP PUP-1

ROP-PENTU

Matchmeadow's Blue Night

Männistö Sari c/o Hyytiä, Rauma

1KP VSP-PENTU

Grindstones Billy Jean

Lehtonen Hanna & Tahko Eine, Vehmaa

2 KP

Badgerbeck Bonze

Mustonen Kimmo & Nuutinen Irmeli, Helsinki

2

Roziedor Starfighter

Komsi-Lehtinen Nina, Turku

3

Junipermoor's Markov Chain

Salonen Emmi, Porvoo

3

Heathberry's Smooth Criminal

Weckman Anna-Leena, Mäntsälä

4

Junipermoor's Malfatti Circles

Aro Nina, Porvoo

-

Junipermoor's Marble Problem

Karimäki Jenni & Söderberg Kirsi, Hämeenlinna

 

Urokset Dogs

 

JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

 

 

JUK1 ERI/EXC PU/BD-2 SERT

Heathberry's Triforce

Tuomi Hanna & Pietiläinen Elina & Jakabsson Marju, Vantaa

JUK2 ERI/EXC

Saddlebag I Professor Koch

Elin Nordling, Jomala

JUK3 ERI/EXC

Hellas Kid Creole

Hautakangas Jatta, Espoo

JUK4 ERI/EXC

Heathberry's Custom Fitted

Sorsimo Tiina, Espoo

JUN ERI/EXC

Dundarroch Sverre Magnus

Jansson Annika & Sandvik Johan, Kyrkslätt

JUN ERI/EXC

Grindstones Axel Jump

Leimunen Sanna, Järvenpää

JUN ERI/EXC

Höysätlias Tore Hund

Jansson Annika & Viitasaari Kirsi, Kyrkslätt

JUN ERI/EXC

Saddlebag I Archibald Russell

Andersson Fraenk & Holmberg Erika C/o Åbonde, Sund

JUN EH/VG

Dundarroch Bob at Broadway

Ekström Kirsi, Siuntio

JUN EH/VG

Flagstones Koff

Haaparinne Maria, Espoo

 

 

 

NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

 

NUK1 EH/VG

Grindstones Dow Jones

Koskio-Suominen Paula, Espoo

 

 

 

AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS 

 

 

AVK1 ERI/EXC PU/BD-1ROP/BOB SERT 

Heathberry's Never Say Never

Hildén Heli, Tuusula

AVK2 ERI/EXC PU/BD-3 VASE

Matchmeadow's Topspin Lob

Kaivo-Oja Leena, Rauma

AVK3 ERI/EXC

Terras I Will Remember

Väkevä Antti, Helsinki

AVK4 ERI/EXC

Klettermusens Östen

Viertola Esa & Kirsi, Seinäjoki

AVO ERI/EXC

Foo Fighters Fan Mail

Näppä Katri, Turku

AVO EH/VG

Badamtam's Fools Can Fly

Knuts Martin & Peuraniemi Minttu, Karjaa

AVO EH/VG

Flagstones Maine

Hopea Jessica & Eriksson Mia, Porvoo

AVO EH/VG

Flagstones Supersonic

Oinas Marjo, Tampere

AVO EH/VG

Heathberry's Break The Spell

Marttina Marian, Helsinki

AVO EH/VG

Nailer Z Romanova Chovu

Tossavainen Pirita & Söderberg Kirsi, Helsinki

AVO EH/VG

Tigerlike Super Trouper

Luoto Anu, Lohja

AVO H/G

Aurora Canis Stardust Petja

Härkönen Eila & Åkerblom Lars & Penttinen Mervi, Helsinki

AVO H/G

Karimäen Neferites

Ojanperä Aila, Loimaa

 

 

 

KÄYTTÖLUOKKA - WORKING CLASS

 

 

KAK1 ERI/EXC PU/BD-4

Dundarroch Mr Finland

Jansson Annika & Viitasaari Kirsi, Kirkkonummi

 

 

 

VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

 

 

VAK1 ERI/EXC

Dundarroch Frostbite

Jyllilä Sanna, Seinäjoki

VAK2 ERI/EXC

Klettermusens Yahoo

Hiltunen Tarja, Björnlunda

VAK3 ERI/EXC

Heathberry's Bite The Bullet

Venetsalo Seija, Vantaa

VAK4 ERI/EXC

Roziedor Warrior King

Vilmunen Tarja, Ylöjärvi

VAL ERI/EXC

Irade's Åiva-Armas

Hautakangas Jatta, Espoo

VAL ERI/EXC

Tigerlike One Of Us

Heinänen Soile, Siltakylä

VAL ERI/EXC

Grindstones Gibson Les Paul

Nilsson-Ollandt Charlotte & Jaakola Teemu, Helsinki

VAL ERI/EXC

Heathberry's Codebreaker

Kokkonen Sanna, Espoo

VAL ERI/EXC

Heathberry's One Step Ahead

Weckman Anna-Leena, Mäntsälä

VAL ERI/EXC

Junipermoor's High Life

Hannikainen Matleena & Hurskainen Harri, Lohja

VAL EH/VG

Junipermoor's Jubilee Magic

Söderberg Kirsi & Korhonen Pauliina, Helsinki

VAL EH/VG

Junipermoor's Jubilee Mystery

Hannikainen Matleena & Hurskainen Harri, Lohja

VAL EH/VG

Karimäen Nikolai

Wallin-Mäkinen Ritva & Mäkinen Anna, Kyröskoski

VAL EH/VG

Roziedor Apple Of My Eye

Sihvonen Nina, Vuorentausta

VAL EH/VG

Roziedor Thunderstorm

Seppälä Kirsi, Kankaanpää

VAL EH/VG

Terras Ace Of Diamonds

Väkevä Antti, Helsinki

VAL -

Terras Trump Card

Saarno Satu, Espoo

 

 

 

VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS

 

 

VEK1 ERI/EXC ROP/BOB-VET

Foxforest Prince Charming

Kivimäki-Majanen Marjatta, Espoo

VEK2 ERI/EXC

Heathberry's Hijacker

Viitasaari Kirsi, Vantaa

VEK3 ERI/EXC

Foxforest Too Speedy For Me

Borg Mia, Espoo

Ojanperä Aila, Loimaa

VET EH/VG

Heathberry's Sparkle Of Hope

Haavisto Hilkka & Timo & Tuomi Hanna, Helsinki

 

  

Nartut - Bitchs

 

JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

 

 

JUK1 ERI/EXC SERT

Tigerlike On The Fly

Kallio Laura & Tapanainen  Anne, Kotka

JUK2 ERI/EXC

Dundarroch True Diva

Jansson Annika & Sandvik Johan, Kirkkonummi

JUK3 ERI/EXC

Grindstones Lady Of The Site Hut

Pöyhönen Sari & Tahko Eine, Vantaa

JUK4 ERI/EXC

Qvickelyckans Teri

Saarela Kirsti & Kutvonen Heli, Espoo

JUN ERI/EXC

Maljan Creme Caramel

Maljanen Anita & c/o Leppälä Hanna, Helsinki

JUN ERI/EXC

Saddlebag I Tjerimai

Åbonde Maria & Tahko Eine, Sund

JUN ERI/EXC

Sub Terram Out Of The Blue

Meinilä Arja, Kemi

JUN EH/VG

Ainomainio

Aalto Anne, Helsinki

JUN EH/VG

Aivan Mahdoton Hellraiser

Vierikko Mimoza, Tampere

JUN EH/VG

Dog Agnes Cassiopea Quick Step

Sievä Maire & Mäkelä Taru, Riihimäki

JUN EH/VG

Grindstones Nasdaq

Österlund Kirsti, Vantaa

JUN EH/VG

Maljan Cute Calorina

Maljanen-Petersen Minna, Vantaa

JUN EH/VG

Tullymurrayn Larissa Reb

C/o Suhonen Outi & Jakola Sirpa H, Helsinki

JUN EH/VG

Tullymurrayn Lyla Lehant

Jakola Sirpa H, Riihimäki

JUN EH/VG

Verticaltail's Enya

Mäkilä Outi, Ylhäinen

JUN EH/VG

Verticaltail's Dottie

Valkki Katja, Vaasa

JUN EH/VG

Verticaltail's Edda

Valkki Heidi, Vaasa

JUN H/G

Risuparta Leia

Lönnfors Minna & c/o Honkanen Saara, Liljendal

JUN -

Axbor Vilja

Pöyhölä Jukka, Vantaa

JUN -

Rosmarks Diamond

c/o Saari Tarja & Jakola Sirpa H, Nuppulinna

JUN -

Sähikäisen Usva

Moilanen Kati & Erika, Somero

 

 

 

NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS 

 

NUK1 ERI/EXC PN/BB3 SERT

Gishagens Olly

Svensson Anja, Jönåker

NUK2 ERI/EXC

Rockamore Odd Molly

Jyllilä Sanna, Seinäjoki

NUK3 ERI/EXC

Dundarroch Val From Wall Street

Jansson Annika & Taskiainen Sanna, Kirkkonummi

NUK4 ERI/EXC

Punaruskan Norenna

C/o Olkinuora Tuula & Nuutinen Irmeli, Lempäälä

NUO ERI/EXC

Grindstones Lace Cap

Hermunen Jussi, Villähde

NUO ERI/EXC

Matchmeadow's Drive Volley

Hyytiä Tuulikki & Boman Minna-Mari, Rauma

NUO ERI/EXC

Ommik's Turandot

Mustonen Kati & Kimmo, Harmoinen

NUO ERI/EXC

Pechas Madicken

Savolainen Sarah, Helsinki

NUO EH/VG

Badamtam's It's Playtime

Kiviharju Annika, Lohja

NUO EH/VG

Grindstones Death Spiral

Salo Tuula & Tahko Eine, Espoo

NUO EH/VG

Irade's Ällis-Tytti

Kulju Tiina, Pirkkala

 

 

 

AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS 

 

 

AVK1 ERI/EXC VASE

Aquila Kham-Mi

Pietiläinen Hanna & Niemelä Maarit, Vantaa

AVK2 ERI/EXC

Matchmeadow's Winning Stroke

Hyytiä Tuulikki & Vainio Sanna, Rauma

AVK3 ERI/EXC

Molles Tamewave

Haavisto Hilkka & Timo, Helsinki

AVK4 ERI/EXC

Tigerlike City Starlett

Marttina Marian, Helsinki

AVO ERI/EXC

Aivan Mahdoton Maahistaika

Vierikko Mimoza & Tuula & Savolainen Sari, Tampere

AVO ERI/EXC

Junipermoor's Kaffa Brown

Söderberg Kirsi & Mattila Mirjami & Erola Panu, Helsinki

AVO EH/VG

Dundarroch Yes I'm Perfect

Jansson Annika & Suvanen Tiina, Kirkkonummi

AVO EH/VG

Flagstones Happy For You

Vierikko Mimoza, Tampere

AVO EH/VG

Heathberry's Spellbound

Lindfors Jaana, Espoo

AVO EH/VG

Klettermusens Xiara

Haavisto Hilkka & Timo, Helsinki

AVO EH/VG

Terras Best In Home

Brotherus Liisa, Masala

AVO EH/VG

Terras Holy Smoke

Brotherus Liisa, Masala

AVO -

Heathberry's Close Encounter

Tuomi Hanna & Pietiläinen Elina & Jakobsson Marj, Vantaa

AVO - 

Tirtär Navy Blue

Felt Teija, Järvenpää

 

 

 

VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

 

 

VAK1 ERI/EXC PN/BB1 VSP/BOS

Heathberry's Fancy Footwork

Ståhlberg Kaarina, Kauniainen

VAK2 ERI/EXC PN/BB2

Baywillow Blue Bouquet For Badgerbe

Mustonen Kimmo & Jenkins Lisa, Helsinki

VAK3 ERI/EXC PN/BB4

Heathberry's Code Red

Pietiläinen Hanna & Einola Marjo, Vantaa

VAK4 ERI/EXC

Tigerlike Hot Chick

Kallio Laura & Haapala Anu, Kotka

VAL ERI/EXC

Demimoon Daring Star

Kivimäki-Majanen Marjatta, Espoo

VAL ERI/EXC

Dundarroch Mymble

Suvanen Tiina, Helsinki

VAL ERI/EXC

Dundarroch Stare If U Dare

Jansson Annika & Sandvik Johan, Kirkkonummi

VAL ERI/EXC

Heathberry's Happy Feet

Tuomi Hanna & Pietiläinen Elina & Varis Outi, Vantaa

VAL ERI/EXC

Ommik's Ilmatar

Mustonen Kimmo & Epstein Pirkko, Helsinki

VAL -

Foo Fighters Buttercup

Hirn Patricia, Valkeala

 

 

 

VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS 

 

VEK1 ERI/EXC VSP/BOS-VET

Foxforest Snowleopard

Kallio Laura, Kotka

VEK2 ERI/EXC

Foxforest American Beauty

Leppälä Hanna, Helsinki

VEK3 ERI/EXC

Grindstones Vanilla Sky

Jantunen Eija, Vantaa

VET EH/VG

Irade's Just-Toy

Grahn Elisa, Veikkola

VET EH/VG

Terras Roll of Dice

Söderberg Kirsi, Helsinki

VET -

Foxforest Go for It

Jansson Annika, Kyrkslätt

VET -

Terras Rosie Lee

Sihvonen Nina, Vuorentausta

 

 

 

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS 

 

KASV1 KP ROP/BOB

Kennel Heathberry's

Pietiläinen Hanna & Elina, Vantaa

KASV2 KP

Kennel Dundarroch

Jansson Annika, Kyrkslätt

KASV3

Kennel Grindstones

Tahko Eine, Espoo

KASV4

Kennel Junipermoor's

Söderberg Kirsi, Helsinki

 

 

 

PARAS PÄÄ 

 

 

Matchmeadow's Topspin Lob

Kasvattaja Tuulikki Hyytiä, Rauma, omistaja Leena Kaivo-Oja